Bright & Stylish Bronx Retreat Near Manhattan

  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Luftkonditionering
  • Husdjur tillåtna

Lägenheten Bright & Stylish Bronx Retreat Near Manhattan New York har ett väldigt bra läge i New York, cirka 6 minuters promenad från Bronx Documentary Center. Lägenheten ligger 10 km från tågstationen Grand Central och i närheten av busshållplatsen Melrose Avenue & East 154th Street.

Det finns ett minikök i lägenheten.

Populära attraktioner i området inkluderar Solomon R. Guggenheim Museum, cirka 15 minuter bort med bil. Om du vill besöka omgivningarna kan du ta dig till The Cloisters, 6 km från den här lägenheten. Cirka 10 minuter med bil från lägenheten Bright & Stylish Bronx Retreat Near Manhattan hittar du New York. Flygplatsen LaGuardia ligger 5 km från boendet, medan tunnelbanestationen 3rd Avenue-149th Street ligger mindre än 400 meter bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Bright & Stylish Bronx Retreat Near Manhattan New York
Elegant 3Br Apt Yankee Stadium
Mobilpris

Elegant 3Br Apt Yankee Stadium

10
Exceptionellt 1 recension
835 m från boendet
Lavender Style Room In Geusthouse
Mobilpris

Lavender Style Room In Geusthouse

9.3
Utmärkt 47 recensioner
2.1 km från boendet
USD 118 USD 106
per natt
Apartment In New York
Mobilpris

Apartment In New York

2.3 km från boendet
USD 366 USD 329
per natt

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I rummen

    • Luftkonditionering

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 10:00
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av lägenheten Bright & Stylish Bronx Retreat Near Manhattan?
      Populära sevärdheter nära lägenheten Bright & Stylish Bronx Retreat Near Manhattan inkluderar bland annat Solomon R. Guggenheim Museum, The Cloisters, New York.
    • Har lägenheten Bright & Stylish Bronx Retreat Near Manhattan en tvättmaskin?
      Ja, lägenheten Bright & Stylish Bronx Retreat Near Manhattan har en tvättmaskin.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Bright & Stylish Bronx Retreat Near Manhattan New York

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng